Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hallo allemaal,

 

Ik heb 2 konijnen thuis. Het zijn beide vrouwtjes. Het ene konijn rijdt regelmatig op het andere konijn, ook tijdens het eten. Dan rent ze vaak weg, dus ik heb het idee dat ze dat niet leuk vindt, maar weet dat niet zeker. Het andere moment liggen ze samen zij aan zij. 

 

Maar dat rijden duurt nu 3 maanden ofzo. Dus van dominantie is geen sprake meer, toch? Ze zijn ook al bijna 1,5 jaar. Zou dat nog ophouden?

 

Doe ik er goed aan om ze in aparte kooien te zetten? Wel dat ze naast elkaar zitten, maar met tralies ertussen, en met bijna 2 vierkante meter per kooi.

Geplaatst:

Van dominantie en rangordebepaling is altijd sprake. Zeker als de dames niet gecastreerd zijn is dit de tijd van het jaar dat hormonen opspelen en je schijnzwangerschappen krijgt, en daarmee ook meer onrust en rangordebepaling (of eigenlijk kunnen we het beter rangordebevestiging noemen als ze al lang samen zitten). 

 

Als je ze apart doet, kunnen ze waarschijnlijk niet meer samen. Twee dames samen is niet ideaal, qua combinatie. Met 1.5 jaar zijn het ook nog puberende dames ook. De kans dat het ooit mis gaat is aanwezig, maar konijnen alleen laten leven is ook niet aan te raden. Konijnen hebben eigenlijk een op karakter uitgezocht goed bijpassend maatje nodig (net als wij mensen 😉 ). Ik zou ze zelf niet scheiden, maar zorgen voor een vaste leefruimte die echt groot genoeg is, als je 4 vierkante meter of meer kan maken voor deze dames, is dat goed. En niet wisselen van terrein, dat geeft ook onrust bij koppels. 

Geplaatst:

Zoveel ruimte heb ik niet helaas. Samen hebben ze ongeveer 1,6 vierkante meter. Als ik ze zou scheiden, zou dit dus veel minder zijn. Ik had me dus in mijn vorige bericht vergist.

 

Ik laat ze wel regelmatig uit de kooi en dan kunnen ze lekker rond hupsen in de kamer. 

 

Het rijden tijdens het eten wordt wel wat minder, maar ze rijdt nog wel als ze samen liggen. 

 

Rijden konijnen ook uit verveling? Wellicht dan wat speelgoed voor ze kopen?

Geplaatst:

Mijn konijnen kunnen ook heel slecht tegen steeds wisselende omgeving, dus soms wel in de tuin los mogen lopen maar op andere momenten niet. Dan zie ik veel meer onrust in mijn koppel, veel meer achter elkaar aanjagen met eten. Als ik ze gewoon 24/7 in hun ren hou dan is er veel meer rust.

Daarbij moet ik wel zeggen, 1,6 vierkante meter is erg klein voor een permanent verblijf. Aanbevolen wordt tegenwoordig om 4 m2 voor een koppel konijnen aan te houden. Eerder (zo'n 20 jaar geleden) was dat 1 m2 per konijn. Ook daar zit jouw verblijf nog onder. Dat zou best wel de reden kunnen zijn dat er zoveel onrust is. Ik zou echt kijken of je ze meer ruimte kunt geven en dan een tijdje niet los laten lopen. Kijk of er dan meer rust komt. 

Scheiden zou ik inderdaad niet doen, tenzij ze echt gaan vechten.

Geplaatst:

Ik zou echt niet weten hoe.

Mijn huis is in een omgekeerde L vorm zeg maar. De korte kant is de zithoek, konijnenren en piano (5 meter denk ik) De lange kant staat de eettafel en is de keuken (8 meter denk ik)

 

Geen idee hoe ik hier een foto moet toevoegen.

Geplaatst:
3 uren geleden, Hugo90 zei:

Ik zou echt niet weten hoe.

Mijn huis is in een omgekeerde L vorm zeg maar. De korte kant is de zithoek, konijnenren en piano (5 meter denk ik) De lange kant staat de eettafel en is de keuken (8 meter denk ik)

 

 

17401734642205094166164098930988.jpg17401745317406321002844151210833.jpg

Geplaatst:
Op 21-2-2025 om 07:31, happy211 zei:

Ik zou echt kijken of je ze meer ruimte kunt geven en dan een tijdje niet los laten lopen. Kijk of er dan meer rust komt. 

 

Dus volgens mij kan ik het echt niet groter maken, zonder mezelf de weg te versperren. Of heeft iemand nog een idee?

 

Maar is de ren op de foto niet groot genoeg dan?

Geplaatst:

Ik heb de ren wat groter kunnen maken, maar het rijden blijft. Het konijn op wie gereden wordt, (Mopsie) rent weg als ze haar al ziet aankomen en stampt nu zelfs (soms 2 keer). Dan vindt ze het echt niet leuk toch?

 

Ik had Flopsie (konijn die rijdt) uit de ren en zag Mopsie een tijdje later rondspringen in de ren. Dus toen was ze blij. Als Flopsie erbij is, rent ze van hot naar her, ook om haar te ontwijken (zo lijkt het)

Geplaatst: (aangepast)

Zijn ze gecastreerd? 

1,5 is net op het randje van nog puber zijn.. 

Al die hormonen 🙈

 

Ruimte ziet er oke uit maar 1,6 m2 is te klein voor 2.

Het steeds uit elkaar halen helpt ook niet mee in dit proces..hoe goed je het ook bedoeld. 

 

Ik denk dat de enige optie castreren is, als ze nog niet gecastreerd zijn.. Niet alleen voor de hormonen maar ook voor hun gezondheid. En daarna op neutraal terrein herkoppelen. 

 

Maar behalve rijden doen ze nog meer? Vechten, bijten , plukken haar trekken? Stampen is een waarschuwing maar geen reden om ze apart te zetten. Rijden zelf is ook geen reden om ze apart te zetten. 

 

Onze Leeuw stampt naar mij als ik nee zeg... Kleine gromt alleen naar ons "mensen " als hij iets niet wil of wel wil of niet weet wat hij wil 🤪 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aangepast door Lappie2
Geplaatst: (aangepast)

De ruimte is niet 1,6 maar 2,3 vierkante meter (had me weer vergist, ben niet zo goed in rekenen haha). Ik heb de ren nou groter (3,4 vierkante meter) maar er verandert niets. Als ik het nog groter maak, kan ik zelf niet meer in huis lopen. Een konijnen kamer is ook geen optie.

 

Ze vechten en bijten niet voor zover ik kan zien. Flopsie doet steeds wat met haar kop als ze rijdt. Ik kan niet goed zien of ze bijt of likt. Ze is dan wel altijd opgewonden (zoemend geluid) en kwispelend staartje Misschien accepteerd Mopsie het ook wel, maar waarom rent ze dan van haar weg en met stampen?

 

Ze zijn beide niet gecastreerd. Ik zou dat misschien kunnen doen, maar dat kost veel geld. En is natuurlijk ook een stressvolle operatie. En de vraag is of het dan verdwijnt.

aangepast door Hugo90
Geplaatst:

Ze vechten dus gelukkig niet 😊

Het stampen is een waarschuwing. Zolang jij ze niet uit elkaar haalt lossen ze het hopelijk zelf op en komt de rangorde op gang. 

Je zou misschien met luide stem kunnen reageren als ze weer zo opgewonden regeert...met Neeeejj!!

 

Dat werkt hier nog wel eens...krijg dan wel een lading gestamp van Leeuw maar hij stopt voor een tijd met slopen.

 

Haha ja ik zat zelf al zo op die foto te rekenen en dacht al dat het meer dan 1,7m2 is. 3,4 is nog wat aan de kleine kant...maarja hier hebben ze 20m2 dus alles daaronder is voor mij al klein hoor 😜

 

Ben bang dat sparen 🤑 voor castraties wel zal moeten. Dat is niet alleen om het rijden misschien tegen te gaan maar ook heel belangrijk voor hun gezondheid op latere leeftijd.

 

Onze jongens rijden niet. Leeuw deed het in het begin toen Kleine nog een mini was en daarna toen Kleine groter werd was hij het die continu op Leeuw zat. Na castratie nog 1 keer geprobeerd maar hij had er duidelijk geen lol in.

 

Lappie ons eerste konijn 🙈 Al mijn dochters knuffels kregen een beurt en na castratie hield dat op maar hij werd helemaal wild van ballonnen 🤪🤣 Dus om de zoveel tijd een ballon in de kamer en hij blij haha.

 

Misschien een idee een ballon in de ren 😉 Ze knallen natuurlijk een keer kapot...maar daar was Lap niet bang voor hihi. 

 

Geplaatst:

Bij rijden bijten ze het konijn vaak in de nek, zodat die niet weg kan.

 

Ik zie ook alleen castratie als enige optie, maar dat wordt dan snel sparen. Het heeft geen zin om eerst de een en dan de ander te doen. Omdat je dan meer ongelijkheid creëert. Garantie heb je niet. Dus het is een gok, maar de enige die je kunt nemen, als je ze samen een kans wilt geven.

  • Mee eens! 1
Geplaatst:
Op 20-2-2025 om 22:52, Hugo90 zei:

Ik laat ze wel regelmatig uit de kooi en dan kunnen ze lekker rond hupsen in de kamer. 

 

Kijk maar uit voor de cello/contrabas! Mijn Flo zou van dat instrument genieten. Daar kun je lang op knagen....

  • Haha 1
Geplaatst:
17 uren geleden, To van de Veluwe zei:

Kijk maar uit voor de cello/contrabas! Mijn Flo zou van dat instrument genieten. Daar kun je lang op knagen....

Ja ik denk dat ze daar wel een beetje op geknaagd heeft. Ook op de standaard en dat is rubber.

 

Op 27-2-2025 om 01:15, Kolino zei:

Bij rijden bijten ze het konijn vaak in de nek, zodat die niet weg kan.

 

Ik zie ook alleen castratie als enige optie, maar dat wordt dan snel sparen. Het heeft geen zin om eerst de een en dan de ander te doen. Omdat je dan meer ongelijkheid creëert. 

Het is wel alleen Flopsie die rijdt. Mopsie niet. Wat bedoel je met ongelijkheid?

Geplaatst:
Op 1-3-2025 om 13:03, Hugo90 zei:

Het is wel alleen Flopsie die rijdt. Mopsie niet. Wat bedoel je met ongelijkheid?

Konijnen van hetzelfde geslacht kunnen over het algemeen niet zonder castratie bij elkaar. Als je er eentje castreert, die problemen geeft, geef je ruimte aan de hormonen van het andere konijn. Het ligt wel aan het konijn of die daar iets mee doet, maar dat risico lopen, wil je liever niet.

 

Gezien de leeftijd hebben ze vorig jaar de voorjaars perikelen gemist, omdat ze toen nog te jong waren. Dus ik kijk niet op van het gedrag, ook al zijn ze bijna 1,5.

 

Maar ik bedoel dus ongelijkheid in de hoeveelheid hormonen en de gevolgen die dat dan weer kan hebben voor de verhoudingen onderling.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Onze website website maakt gebruik van cookies. Meer informatie hierover lees je bij onze privacy policy Privacybeleid .